01.10 Anlamı: Seviyor, Söyleyemiyor

01.10 saat anlamı, “seni gerçekten çok seviyor ancak bunu söylemeye çekiniyor” demektir. Yani detayına girecek olursak size karşı bir sevgi ve duygu besliyor ama çeşitli nedenlerle bunu söylemekten endişe ediyor olabilir. Özellikle söyleyip söylememe konusunda çelişki yaşadığından duygularını içinde gizli tutmayı tercih ediyor. Bu aslında bir ilişkinin en başlarında görünen ciddi bir öz güven probleminin nedenidir. Birden çok nedeni olabilir. Özellikle de sizi kaybetme korkusu, sizin tepkinizin ne olacağını tahmin edememe endişesi gibi sebepler sayılabilir. Eğer bu yönde bazı şeyler sizde hissettiyseniz haklı olabiliriz. Buarda size düşen kesinlikle karşı tarafa yardımcı olmaktır.

Daha önce çeşitli açılardan ne anlama geldiğini açıkladığımız ters saatlerin anlamı konusunda da belirttiğimiz gibi 01.10 ters gelen bir saattir. Biz bunların anlamını da genelde ters şekilde açıklamaya çalışırız. Yorum ve görüşlerimiz de bu yönde yapılmıştır. Günün ilk ters saati olduğu için de böyle bir ironi ile açıklığa kavuşturalım dedik. Eğer gecenin yarısını geçtikten sonra hala ayakta ve böyle bir ana şahit olduysanız bu ancak sevgi konusunda mümkün olabilir. Sevip değer verdiğiniz, önemsediğiniz biri tarafından bir açıklamalı olmalı diye düşündük. Yoksa hiç umursamadığınız sevmediğiniz biri için bu saatte araştırma ihtiyacı duyar mısınız? Eğer durum gerçekten de bu şekilde ise yukarıda saydıklarımızı tekrarlayalım. Karşınızdaki kişi sevdiği halde bir türlü size açıklamış değil. Bunların nedenlerini açıklamak gerekirse;

  • Sizin ne tepki vereceğinizi kestiremiyor,
  • Sizi üzüp aranızın açılmasını istemiyor,
  • Kendi duygularından emin değil,
  • Doğru zamanı olmadığını düşünüyor.

Gibi birbirinden farklı nedenlerle açıklanabilir. Hepsini ayrı ayrı düşündüğümüz zaman çokta haksız olmadığımızı göreceksiniz. Hepsi için siz kendiniz de bir çalışma yaparak test edebilirsiniz. Aslında çözümü de çok basit. Karşı tarafın duygularından emin olduktan sonra sizin adım atmanız. Aslında yukarıdaki hangi nedenden ya da bizim dahi tahmin edemeyeceğimiz bir nedenden dolayı sevdiğini açıklamıyorsa önce onu tespit etmek işi kolaylaştıracaktır.

Karşınızdaki kişinin duygularını açıklamasını nasıl sağlarsınız?

Bu son derece basit olmakla birlikte bazen karmaşık ve zor olabilen durumdur. Karşı taraftan önce siz kendinizden emin olmanız gerekir. Eğer siz karşı tarafa sevgi veya aşk duygusu besliyorsanız ama bunu karşı tarafta yansıtmakta zorlanıyorsanız aynı şey karşısı için de geçerli olabilir. Uygun bir şekilde sevginizi yavaş yavaş ona hissettirirseniz aynı yönde bir geri izlenim alabilirsiniz. Gerisi zaten daha kolay gelecektir. Adım adım iki tarafta sevgisini gösterip, ilgisini arttırarak karşısındakine güven, huzur ve eğlenceli anlar vermeye başlayınca mutlulukta birlikte gelecektir.

Bu sayede karşınızdaki insanda sizde duygularınızı belli ederek birbirinize güven vermiş olursunuz. Bunun son aşaması da iyi bir ilişki diyebiliriz. Tabi bundan sonra da yapmanız gereken çok şey var. Asıl sorumluluğun şimdi başladığını bilmelisiniz. Bu ilişkiyi tutmak ve yürütmenin daha zor olduğu gerçeği sizi bekliyor. O ayrı bir konu. Şimdiki konumuz denk geldiğiniz ve sadece bizim yorumumuzdan ibaret olan 01.10 anlamı üzerinden geldiğimiz bir konu. Eğer onun içinde tavsiye ve taktiklere ihtiyaç duyarsanız bize belirtmeniz yeterli.  Gerçi her fırsatta iyi bir ilişkinin temelleri ve devamlılığı hakkında tavsiyeler veriyoruz ama sizinkisi sıfırdan inşa edilmiş bir birliktelik olacağı için daha dikkatli ilerlemeniz gerekir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir