06.06 Anlamı: Kötü Bir Gün

06.06 saat anlamı, bugün kötü bir gün olabilir. Henüz yeni kalkmış, güne hazırlanıyorsunuz. Ama saate baktığınızda bu saate denk geldiyseniz kötü bir gün olabileceği habercisi olabilir. Bu sebeple gün içinde daha dikkatli olmanızda fayda var. İnsanların çoğu gün nasıl başlarsa öyle devam eder şeklinde bir düşüncesi var. Sizde gününüzün kötü başlayıp öyle devam etmemesi için dikkatli davranmanız yararınıza olacaktır.

Tabi bu saatin anlamı böyle yorumlansa da gerçekten de öyle olacağı anlamı çıkarmayın. Biz her saati yorumlarken tamamen eğlence amaçlı bir şeyler kattığımızı hatırlatmak isteriz. Bu sebeple de 06 06 gördüğünüzde hemen karamsar düşünmek yerine bunu pozitife çevirip daha iyi bir gün yaşamak için dikkat etmelisiniz. Mesela karşınıza gün içinde çıkacak ilk olumsuzlukta hemen kötüye yorumlamayın. Aksine tesadüf diyerek daha iyimser davranın. Mutlu davranın, mutlu olsun gününüz.

Size kötü günlerinizde faydalı olabilecek bir kaç faydalı bilgiyi vermek isteriz. Bu saat anamı ile alakası olmadan genel yaşam kuralları diyebiliriz. Her şeyden önce canınızı sıkan bir problem olduğunda onu hemen çözmeye çalışın. Eğer anında çözemezseniz tüm gününüz onu düşünmekle geçer. Bu tüm günün kötü geçmesine sebep olabilir. Hatta öyle ki sadece o gün değil sonraki günler de sizi meşgul edebilir.

Her şeyden önemlisi bir şeyin gerçekten sizin canınızı sıkmaya değer olup olmadığına bakın. Her gün bir çok olumsuzlukla karşı karşıya kalabiliriz. Okulda, evde, işte, her yerde… Bunların üstesinden gelecek adımlar atmak oturup kara kara düşünmekten çok daha faydalıdır.

Ufak tefek şeylerin mutlu olmanızın önüne geçmesin. Her şeyin sizi kötü etkilemesine müsade etmeyin. Çünkü gün içinde o kadar şey yaşıyoruz ki her şeyin bize etki etmesi normal. Bu sebeple iyi ve kötü tüm gelişmeleri beyin süzgecinizden geçirerek değerlendirmekte fayda var. Hayat gerçekten çok güzel şeylerle hatırlanarak yaşanmalı. Bir 06 06 saatinden yola çıkarak kıssadan hisseye geldik. Çünkü geçen bir gün ömrümüzden geri kaldığının da farkına varın. En iyi günlerin sizinle olması dileğiyle.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir