08.08 Saat Anlamı: Kahvaltı Teklif Edecek

Eğer güne bu saate denk gelerek başladıysanız size iyi bir haberimiz var. İyi bir kahvaltı sizi bekliyor olabilir. Çünkü denk geldiğiniz bu çift saat güzel bir kahvaltının habercisi olabilir. 08.08 saat anlamı, sana kahvaltı teklif edecek demektir. Yani bugün denk geldiğiniz diye bugün kahvaltı teklifi gelirse sakın şaşırmayın. E tabi gelmezse de sakın bize kızmayın. Elçiye zeval olmaz derler değil mi. Biz yorum yapıp karşı tarafa gösterin ve kahvaltıyı kapın diye yazıyoruz. Ama birilerinin işi çıkar, vaz geçer bir şey diyemem. Ama şöyle bir günde güzel bir kahvaltıya kim hayır diyebilir ki?

08.08 anlamı seni kahvaltıya götürecek, ısmarlayacak olsa da hemen aklınıza boğazda, deniz kenarında ya da köyde serpme kahvaltı olarak düşünmeyin. Belki de okulda, dershanede kantinde, işte yemekhanede ya da başka bir yerde olabilir. Belki de evde eşiniz size kendi elleriyle özel bir kahvaltı da hazırlayabilir.

Biz böyle tarif ettikçe sizin de daha fazla heyecanlandığınızı tahmin ediyoruz. En son ne zaman iyi bir kahvaltı yapıp güne zinde başlamıştınız. Eğer kahvaltı konusunda sizde çekimser davranıp fazla arası iyi olmayanlardan iseniz tekrar düşünün derim. Eğer gününüzün enerjik ve zinde geçmesini istiyorsanız mutlaka güne kahvaltı ile başlayın. Hele ki okul, dershane, kurs gibi sabahın erken saatlerinde beyninizi fazla yormanız gerekiyorsa onu kahvaltı ile besleyerek çalıştırmakta fayda var.

Her ne kadar saat 08.08 kimisi için çok erken, kimisi için çok geç bir saat olsa da yine de siz kahvaltı konusunda tekrar düşünün. Peki güne bu saate denk gelip başladınız ve beklediğiniz kahvaltı teklifi gelmedi. Bu durumda başkasından beklemeden siz birine bir kahvaltı teklifi yapabilir ve güne birlikte güzel başlayabilirsiniz. Eğer birlikte kahvaltı yapacak kimse yoksa o zaman kendiniz dahi olsa mutlaka yapın. Bunu ister karşınızdakiyle isterseniz tek başınıza bir gelenek haline getirin ve her bu saat ile karşılaştığınızda güzel bir kahvaltı için anlaşın. Gerçekten günün stresinden, hayatın yorgunluğundan kendinize bu tür ayrıcalıklar tanıdığınızda hayat daha çekilebilir oluyor. Yoksa sadece iş, okul, ders, çalışmak, sonra ev aynı konular derken gerçekten monoton bir hale dönüşebiliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir