13.13 Anlamı “Seninle Konuşmaya Utanıyor”

13 13 anlamı, seninle konuşmaya utanıyor anlamına gelecek şekilde yorumlanır. Öyle ki 13 13 tam gün ortası olarak ifade edilebilecek zamanlardır. Genellikle öğle tatili olur çoğu yerde. Okullarda, iş yerlerinde vs. İşte bu aralarda seninle konuşmak için fırsat kollasa da henüz o cesareti kendisinde bulmuş değil. Bu sebeple de size istediği gibi yaklaşamıyor. Dolayısıyla içinden geçenleri, aklındaki ve kalbindekileri bir türlü anlatamıyor.

Sadece aşk meşk olarak değil her konuda karşınızdaki kişi sizinle iletişim kurmak isteyebilir. Belki arkadaşınız, belki düşmanınız ya da bazı zaman belki de eşiniz sizinle konuşmak isteyebilir. İnsanların temel iletişim aracı konuşmaktır. Bazen konuşmadan da davranışlarla duygularımızı yansıtabilsek bile buna iletişim kurmak denilemez. Sağlıklı bir iletişim mutlaka konuşarak ve tarafların bir birini dinleyip anlamasıyla mümkündür. Bu sebeple birisi sizinle konuşmak istediğinde onu dinleyip, anlayıp ve cevap vermek gerçek konuşmak ve anlaşmanın yöntemidir.

Konumuza dönecek olursa eğer burada yorumladığımız gibi bir anlam yüklersek bunu biraz açalım. Ne demiştik, konuşmaya çekiniyor, utanıyor. Böyle olunca da sizinle iletişime geçmekte zorlanıp olayı bir adım öne taşıyamıyor. Bunun çeşitli nedenleri olabilir. En başta sizin ona karşı olan davranışlarınız olabilir. Yani bir çekingenlik göstermesi emin olmadığından olabilir. Sizin vereceğiniz tepkinin nasıl olacağını kestiremiyor olabilir. Bu sebeple ona biraz yardımcı olmanız gerekir. Öyle ki; yanınıza geldiğinde ya da konuşmak için fırsat kolladığında onu sakinleştirecek, heyecanını alacak ve yanınızda özgür hissetmenizi sağlayacak şeyler yapmalısınız. Bambaşka bir konuda konuşma siz başlatabilirsiniz. Onun mutlaka arkası gelecektir ve bu sayede konu konuyu açar mantığıyla bir sonraki seviyeye geçebileceksiniz.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir