15.15 Anlamı: Seninle Kaçmak İstiyor

Bir diğer aynı gelen saaatlerden birisi de 15.15 tir. Bu da gün içinde denk gelebildiğimiz sıradan bir çift saat olarak karşımıza çıkıyor. 15 15 saat anlamı, “seninle kaçmak istiyor.” demektir. Ancak bunu evden kaçmak olarak değil de, birlikte kaçmak, bir şeyler yapmak, tatil olur kafa dağıtmak olur şeklinde yorumlamak gerekir. Bunun adını da kaçamak olarak düzeltirsek daha doğru bir yaklaşım olur. Artık günlerin verdiği stres bir noktada insanın bitkin duruma düşmesine neden olduğu için küçük kaçamaklar, herkesten uzaklaşmalarla kafa dinlemek iyi bir seçenektir.

İnsanlar bu tür davranışları yani başkalarından ayrı takılma, yaşama işi genellikle tek başına yapıp dinlemek ister. Ama varsa imkanı çok sevdiği birisi ile de yapıp keyifli vakit geçirmek ister. Bazen tek başına da kafa dağıtamaz insan. Ona yardımcı olması gereken birisi olmalı. Aslında insan en derin düşüncelerini tek başınayken yaşar. Bu nedenle yanınızda sizi o  tür konulardan uzaklaştıracak, beyninizi yoran sıkıntılardan uzaklaşmak için birine ihtiyaç vardır. Bu illa bir tatil köyünde olmak zorunda değil. Evde tek başınıza otururken bile birisinin varlığı dikkatinizi o yöne çeker. Belki gelecek bir mesaj, telefon konuşması ya da başka bir bildirim bir anda tüm beyninizin içindekileri temizleyebilir. O nedenle en iyi tatil insanın beynini dinlendirdiği tatildir.

Kaçmak dediğimizde ilk aklınıza gelen eski usul evden kaçıp sevdiğinin peşine gitmek olarak düşünebilirsiniz. Neden hemen öyle düşündünüz o yönde bir beklentiniz mi var bilmiyorum. Belki de kaçmak istediğiniz, peşine takılmak istediğinizi birisi var. Her ne olursa olsun özellikle aileye sırt çevirerek evden uzaklaşmak ve gitmek ciddi sorumlulukları olan bir eylemdir. Belki daha mutlu olabileceğiniz bir hayat hayaliyle o yola girilir. Maalesef sonunu pek düşünmeden yapılan bir girişim olduğu için çok daha beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple o maddeyi kesinlikle aklınızdan çıkarıp alternatif çözüm yollarına odaklanmalısınız.

Konuyu toparlamak gerekirse 15 15 anlamı olarak yorumladığımız bu konu yine size günün en orta saatlerinde eğlendirmek için. Belki de bu konu bugünün yorgunluğu ve stresini birazda olsa üzerinizden alır. Azıcıkta yukarıda yazdıklarımıza kulak asarsanız çok daha iyi fikirler taşıyabilirsiniz.  Bu sebeple sadece basit bir saat anlamı ile hareket etmek hiçte mantıklı değildir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir